Spotkanie pierwszego składu rady dialogu społecznego w Sopotni Wielkiej na Sali Wielofunkcyjnej przy Obserwatorium.W dniu 27 listopada 2021r. na Sali Wielofunkcyjnej Stowarzyszenia POLARIS - OPP przy kopule Obserwatorium, odbyło się pierwsze posiedzenie rady dialogu społecznego na rzecz ekologii nocy / ochrony ciemnego nieba w Sopotni Wielkiej. To pierwsze takie spotkanie od uchwały sołeckiej z 2011r., gdzie poruszano temat czynnych działań na rzecz redukcji zanieczyszczenia sztucznym światłem w ujęciu ogólnym dla całego sołectwa, a nawet posesji przyległych z obszaru innych miejscowości w gminie Jeleśnia. Na zebraniu pojawiła się siódemka przedstawicieli i przedstawicielek różnych branż i profesji - osób zamieszkujących Sopotnię Wielką od kilku, a nawet kilkudziesięciu lat. Wśród nich znaleźli się m.in. nauczycielka języka polskiego, kierowca autobusu, współzałożyciel LKS, leśnik, pracowniczka przedsiębiorstwa czy radny gminy. Spotkanie trwało ponad 2 godziny, podczas którego omówiono m.in. kierunki działań, metody zgłoszeń gospodarstw do warsztatów oświetleniowych w ramach projektu "Racjonalna polityka oświetleniowa w praktyce", a nawet pod dyskusję poddano metody komunikowania i PR organizacji czy doświadczenie w zakresie zagadnienia "light pollution".

 

Uchwalono również w kilku zapisach regulamin dla rady dialogu oraz uzupełniono wymagane przez projekt dokumenty. Kolejne posiedzenie rady odbędzie się już w grudniu br., na które mogą zgłaszać się zainteresowane osoby zamieszkujące Sopotnię Wielką / gminę Jeleśnia. Warunkiem uczestnictwa jest wypełnienie zgłoszenia do rady jak i zgłoszenie swojego gospodarstwa do warsztatów oświetleniowych.

 

Pobierz formularz zgłoszeniowy do rady dialogu społecznego.
Formularz zgłoszeniowy do rady dialogu społecznego na rzecz ekologii nocy / ochrony ciemnego nieba.

 

Formularze można przesyłać mailem na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pocztą tradycyjną na adres ze stopki. Zgłoszenia można również dostarczyć do siedziby Stowarzyszenia POLARIS - OPP, przewodniczącego rady dialogu - Marka Pierlaka z Sopotni Wielkiej lub na Salę Wielofunkcyjną przy Obserwatorium Astronomicznym w dniu kolejnego spotkania rady (ogłoszenie pojawi się na niniejszej stronie polaris.org.pl w module po prawej stronie:

Zapraszamy!