Zapraszamy serdecznie do udziału w III Festiwalu Ciemnego Nieba, który odbędzie się tradycyjnie w sierpniu na terenie Sopotni Wielkiej. Szczegółowy program jak i opis wydarzenia można znaleźć na stronie www.ciemneniebo.pl natomiast tutaj informujemy o możliwości uzyskania wsparcia ze strony Stowarzyszenia POLARIS - OPP i Akcji "1% na astronomię", na udział w ww. zjeździe w postaci pokrycia kosztów zakwaterowania, podróży, opłat i biletów, a także ubezpieczenie NNW. Termin przyjmowania wniosków od osób indywidualnych to 6 sierpnia 2015r.

 

Dofinansowania uczestnictwa na III FCN:

Stowarzyszenie POLARIS – OPP jako organizacja pożytku publicznego, realizując swoje cele statutowe informuje o możliwości aplikowania o pokrycie kosztów uczestnictwa w III Festiwalu Ciemnego Nieba w Sopotni Wielkiej (dojazd, nocleg, ubezpieczenie i inne). Zgodnie z decyzją Zarządu pomoc udzielona zostanie osobom nieposiadającym możliwości finansowych do udziału w tego typu wyjeździe, ale interesujących się tematyką astronomii i/lub ochrony ciemnego nieba. Fakt ten należy przedstawić w wersji opisu osobistej sytuacji oraz swojego hobby w odniesieniu do tematyki Festiwalu i przesłać przed jego rozpoczęciem na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Wniosek o udzielenie wsparcia powinien w szczególności zawierać:
- imię i nazwisko,
- adres zamieszkania oraz miejsce skąd będzie dana osoba podróżować,
- wiek, status zawodowy,
- skrócona historia zainteresowania,
- powód chęci uczestnictwa w zjeździe,
- opis sytuacji osobistej uniemożliwiającej uczestnictwo we własnym zakresie,
- zgodę na przetwarzanie danych osobowych o treści:  "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Stowarzyszenie POLARIS-OPP do celów rekrutacyjnych na III Festiwal Ciemnego Nieba, zgodnie z ustawą z dn. 29.08.1997r. o ochronie danych osobowych, Dz. U. Nr 133 poz. 883 (z poz. zm.)."

O decyzji przyznania sponsorowanego miejsca na zjeździe lub odmowie, zainteresowany zostanie powiadomiony pocztą elektroniczną. Nie przysługuje możliwość odwołania od decyzji Zarządu. W rozpatrywaniu zgłoszeń decyduje zarówno kolejność przysyłania wniosków jak i merytoryczna część zgłoszenia. Wsparcie udzielane będzie w pierwszej kolejności osobom o trudnej sytuacji ekonomicznej oraz/lub posiadającym efekty swojego zainteresowania tematyką astronomii i ochrony ciemnego nieba. 

W przypadku pozytywnego rozpatrzenia wniosku, uczestnikowi zapewniamy:
- bezpłatne zakwaterowanie w terminie od 7 do 11 sierpnia 2015r. w siedzibie POLARIS-OPP w Sopotni Wielkiej,
- zwrot kosztów podróży za bilety PKP i PKS,
- opiekę koordynatora prowadzącego,
- nieodpłatny udział we wszystkich z prowadzonych warsztatów podczas III Festiwalu Ciemnego Nieba,
- zaświadczenie o uczestnictwie i otrzymanym wsparciu,
- ubezpieczenie NNW.

Od uczestników wymagane będzie:
- samodzielne zapewnienie sobie wyżywienia (udostępniamy jedynie niewielkie zaplecze socjalno-kuchenne bez posiłków),
- zabranie osobistego wyposażenia do warsztatów jak odzież, buty, śpiwór lub koc,
- pełne zaangażowanie w programie organizowanego III Festiwalu Ciemnego Nieba,
- przestrzeganie regulaminów Stowarzyszenia POLARIS - OPP.

Udział pokrywany jest częściowo z Akcji „1% na astronomię” www.astroprocent.pl oraz ze środków własnych Stowarzyszenia POLARIS – OPP.