Mamy przyjemność poinformować, że wśród naszych wolontariuszy projektu ,,Sferyczny ogród badawczy'' mamy Mistrza Automatyki WAGO 2019 w ramach konkursu openandeasy! Od kilku tygodni zachęcaliśmy poprzez FB naszego projektu do głosowania na naszą realizację, zaś nasz kolega Mateusz zaprezentował 26 listopada 2019r. we Wrocławiu zagadnienia związane z automatyką w naszym stowarzyszeniu, a komisja zdecydowała, że został on zwycięzcą finałowej szóstki wyłonionych spośród blisko 80 zgłoszonych pomysłów z całego kraju! Nasz kolega został również zaproszony z pozostałymi finalistami na Galę Zwycięzców i targi SPS do Norymbergi w Niemczech. Serdecznie dziękujemy jury konkursu za tak wyjątkowe wyróżnienie niniejszej realizacji, której głównym pomysłodawcą i realizatorem był kolega Mateusz! Za swoje działania w ramach wolontariatu w pełni zasłużył na tytułu mistrza, zaś niebawem zapewne będziemy mogli podzielić się informacją, w jaki sposób wykorzystany będzie voucher o wartości 5 000 zł na zakup wyrobów firmy WAGO. 
 
 
Nasi specjaliści-wolontariusze z dziedziny automatyki i programowania od początku zaangażowali się w prace związane z opracowaniem i montażem systemów wizualizacji i sterowania w naszym Sferycznym ogrodzie badawczym. Ich działania są nieocenione pod kątem prowadzenia doświadczeń biologiczno - chemicznych czy pomiarów warunków środowiskowych takich jak temperatura i wilgotność powietrza, natężenie światła, wilgotność gleby w donicach. Dzięki temu systemowi jest możliwe samodzielne sterowanie oświetleniem i lampą laboratoryjną, a także w okresie jesiennym - ogrzewaniem kopułowej konstrukcji. Wszystkie badania wspomaga zainstalowany w tym celu sterownik WAGO PFC200. 
 
 
Jak więc widać z załączonej relacji, pomimo że nasz Sferyczny ogród badawczy zapadł aktualnie w sen zimowy i na nowo będzie można go zobaczyć dopiero na wiosnę 2020 roku, cały czas nasz zespół rozwija swoje pomysły i pasje związane z realizacją tego, nietypowego miejsca naszej wspólnej działalności i aktywności młodzieży. 
 
 
Jeszcze raz dziękujemy i wszystkich zainteresowanych zapraszamy do współpracy!