Dane z Sopotni Wielkiej.

Działania w 2019 roku


Projekt:
"Sferyczny ogród badawczy"
 

Warto wiedzieć

Członkowie Stowarzyszenia POLARIS - OPP otrzymują zwrot kosztów podróży publicznymi środkami transportu oraz ubezpieczenie NNW w trakcie działań wolontarystycznych.Wolontariat w astronomicznej organizacji pożytku publicznego! Drukuj Email
Stowarzyszenie POLARIS – OPP zaprasza osoby zainteresowane szeroko pojętą astronomią i naukami pokrewnymi, do udziału w astronomicznym wolontariacie w okresie kwiecień – czerwiec 2016 roku! Wolontariat prowadzony jest w wersji weekendowej oraz 7-dniowej połączonej z pobytem w ośrodku ASTROTURYSTYKI w Sopotni Wielkiej na terenie Beskidu Żywieckiego. Działania, w które można się na miejscu zaangażować, to m.in.: propagowanie idei ochrony przed zanieczyszczeniem sztucznym światłem w ramach Programu Ciemne Niebo (www.ciemneniebo.pl), pomoc w działaniach popularyzatorskich jak Program WGW, pokazy wieczorne i nocne nieba na terenie obszaru CN-001 Sopotnia Wielka i okolice, obsługa i dyżury w Obserwatorium Astronomicznym i inne.
 
 
 
Dla osób zainteresowanych również tematyką III sektora jest możliwość zdobycia doświadczenia w zakresie takich dziedzin jak:
- fundrasing w teorii i praktyce na rzecz popularyzacji astronomii,
- współpraca z JST,
- aspekty odpłatnej działalności statutowej,
- sprawozdawczość OPP i ogólne zagadnienia administracyjne.
Mile widziana będzie także pomoc w zajęciach i warsztatach z młodzieżą oraz współkoordynacja funkcjonowania siedziby Stowarzyszenia.

W ramach wolontariatu zapewniamy bezpłatne zakwaterowanie z dostępem do zaplecza socjalnego, zwrot kosztów podróży na podst. biletów PKP/PKS, ubezpieczenie NNW, opiekę koordynatora oraz możliwość realizacji własnych koncepcji / programu wolontariatu po uprzednim ustaleniu zakresu. Wydajemy także zaświadczenie o odbyciu wolontariatu w OPP.

Zgłoszenia w postaci CV wraz z opisem swojej historii zainteresowania astronomią i/lub naukami pokrewnymi prosimy nadsyłać na adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. z tytułem: „wolontariat astronomiczny”.  Do zgłoszenia należy dodać klauzulę o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacyjnych.
 
 

 

Co na niebie w 2020r.


Astroprocent.pl

 
  Astroprocent

Zdobądź działkę...

Wesprzyj nas!

Partnerzy

 
 
 
 
 
 
  

 

 
 


 
 
 
 
 
 
 

 

 
 
 
 Stowarzyszenie POLARIS - OPP (C) * Sopotnia Wielka 174, 34-340 Jeleśnia * Tel. 33 863-46-93 * nr KRS: 0000076686
Konto bankowe: Millennium Bank S.A. - 02 1160 2202 0000 0000 2853 5258