"Grawitacja" na Youth Space Station Drukuj Email

 

Od 11 października na ekrany polskich kin wchodzi film "Grawitacja" produkcji Warner Bros, a wraz z nim w 33 miastach wyświetlany będzie pierwszy kinowy spot promocyjny Youth Space Station, czyli modelu stacji kosmicznej ISS zbudowanej przez paroma laty przez zapaleńców astronautyki w Sopotni Wielkiej. Partnerem generalnym Stowarzyszenia POLARIS - OPP przy tej akcji jest Helios S.A., posiadający ponad 30 kin w Polsce, gdzie na dużym ekranie przez 7 dni prezentowane będzie powyższe intro, nakręcone przez dział audiowizualny naszej organizacji.

 

 

Nasza organizacja w 2007 roku realizowała międzynarodowy projekt edukacyjny pt. „Życie na orbicie” przy wsparciu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz we współpracy z kilkoma instytucjami naukowymi – w tym także z NASA. Wynikiem tego projektu było powstanie jedynego w Polsce modelu wnętrza stacji kosmicznej ISS w skali 1:1, a dokładniej modułu Destiny Laboratory, zwanego na potrzeby projektu „Młodzieżową stacją kosmiczną YSS”. Moduł został wykonany przez młodzież i studentów nauk ścisłych na tyle dobrze, że w 2008 roku postanowił go odwiedzić astronauta z NASA, George D. Zamka. Swój wkład miał także jedyny polski kosmonauta – Mirosław Hermaszewski, który przekazał kilka pamiątek związanych z kosmonautyką, w tym także umieścił autograf na jednym z kostiumów astronautów. 

 

 

Film o warsztatach na stacji YSS powstał z udziałem lokalnej młodzieży uczestniczącej w zajęciach i spotkaniach pokładowych oraz przy zaangażowaniu koordynatorów Stowarzyszenia POLARIS - OPP. Intro prezentuje jedną z najbardziej zaskakujących sytuacji na pokładzie, a mianowicie symulację katastrofy spowodowanej uderzeniem dużego meteoroidu. Uczestnicy biorący udział w symulowanej misji na pokładzie naszego modelu, muszą m.in. zapobiec takiej sytuacji, wykonując odpowiednie czynności podniesienia orbity stacji. To oczywiście tylko jeden z ośmiu, obecnie dostępnych scenariuszy warsztatów astronautycznych, prezentowanych na pokładzie YSS wg. grafiku seansów

 

Wśród widzów odwiedzających w dniach 11-18 października 2013r. sieć kin Helios, zostaną rozlosowane specjalne zaproszenia na zwiedzanie naszej stacji kosmicznej YSS oraz do uczestnictwa w jedynych tego typu warsztatach w Polsce.

Osoby, które stały się posiadaczem takiego zaproszenia, proszone są o wcześniejszy Kontakt przed przyjazdem do naszej siedziby.

 

 

 

 

Harmonogram 2019

Polecamy

 

Zdobądź działkę...

Wesprzyj nas!

Partnerzy

 
 
 
 
 
 
  

 

 
 


 
 
 
 
 
 
 

 

 
 
 
 Stowarzyszenie POLARIS - OPP (C) * Sopotnia Wielka 174, 34-340 Jeleśnia * Tel. 33 863-46-93 * nr KRS: 0000076686
Konto bankowe: Millennium Bank S.A. - 02 1160 2202 0000 0000 2853 5258