LogowanieOdwiedź nas!

Nasze działania

 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania

Zobacz namiot WOCN

Weekend na YSS

 
 

Warto wiedzieć

Członkowie Stowarzyszenia POLARIS - OPP otrzymują zwrot kosztów podróży publicznymi środkami transportu oraz ubezpieczenie NNW w trakcie działań wolontarystycznych.Witamy na stronie głównej Stowarzyszenia POLARIS - OPP
Czerwcowe tournee po Polsce Drukuj Email
Jak co roku na przełomie maja i czerwca rozpoczął się sezon wyjazdowych działań popularyzatorskich z zakresu astronomii i dziedzin pokrewnych, prowadzony przez naszą organizację w ramach Programu Przybliżmy Dzieciom Niebo. Tym jednak razem pierwszym kierunkiem wyjazdów było województwo podkarpackie, gdzie zawitała dydaktyczna Baza Marsjańska ciesząca się od 2012 roku bardzo dużym zainteresowaniem, a wraz z nią pokazy, warsztaty, animacje dla dzieci i wiele innych atrakcji. Nie zabrakło także Wirtualnego Obserwatorium Ciemnego Nieba, które aż 7 dni prezentowało m.in. problematykę zanieczyszczenia sztucznym światłem w stolicy regionu - Rzeszowie.

 

 

 

 


Więcej…
 
Astronomiczna Jizerka Drukuj Email
Izerski Park Ciemnego Nieba po raz kolejny gościł pasjonatów gwiazd w miejscowości Jizerka, gdzie zawitała delegacja Stowarzyszenia POLARIS - OPP wraz z Wirtualnym Obserwatorium, głównie z myślą o warsztatach na wypadek niepogody. Spotkanie miało miejsce 18 maja 2013r. po czeskiej stronie obszaru, toteż głównymi uczestnikami byli miłośnicy astronomii i turyści z tego kraju, ale nie zabrakło także gości z Polski w tym przedstawicieli Instytutu Astronomicznego UWr i koordynatorów IPCN zarazem. W roli gospodarzy wystąpił natomiast Klub astronomiczny Liberecka, który przygotował wiele atrakcji. 

 

 

Więcej…
 
Nowy dział tematyczny Drukuj Email
4 maja 2013r. Walne Zebranie Stowarzyszenia POLARIS - OPP zatwierdziło wniosek o powołaniu nowego, 21. już w historii działu tematycznego Polarisu pn. audiowizualny. Ogólnym celem tej komórki statutowej jest dokumentowanie  prac popularyzatorskich i działań wewnętrznych organizacji, utrwalanie wydarzeń, realizatorów jak i samych uczestników warsztatów, a także szeroka działalność filmowa i fotograficzna w odniesieniu do przedmiotu działalności Stowarzyszenia. Pomysłodawcą jego założenia jest Łukasz Magiera - współtwórca znanych już w internecie "Ciekawostek o poranku".
Więcej…
 
Majówka z Astronomią 2013 - sprawozdanie Drukuj Email
Tradycyjnie jak co roku w okresie  długiego weekendu majowego, w Sopotni Wielkiej odbył się wiosenny zjazd Stowarzyszenia POLARIS - OPP, na który oprócz członków i koordynatorów naszej organizacji, pojawili się także liczni turyści i miłośnicy gór jak i inni goście, wybierających za cel majówkowej podróży w tym roku Beskid Żywiecki.
Więcej…
 
Wiosenna zapowiedź ASTROEVENTU 2013 Drukuj Email

Wiosna tego roku wyjątkowo nie trzyma się kalendarza astronomicznego, jednak nie zniechęca to koordynatorów naszego Stowarzyszenia do opracowania nowej koncepcji warsztatów edukacyjnych na 2013 rok. Z początkiem kwietnia ukazała się bowiem kolejna karta katalogowa Programu Przybliżmy Dzieciom Niebo dla poddziałania ASTROEVENTS 2013 pt. "KOSMICZNE ZDERZENIA". Jest to odpowiedź na rosnące zainteresowanie tematyką "kamieni z nieba", zarówno po upadku meteorytów w okolicach rosyjskiego Czelabińska, jak i z tytułu dwóch komet zapowiadanych na 2013 rok. Ta forma warsztatowa dostępna jest również od pewnego czasu w ramach Programu WGW, jako wersja prelekcyjna pt. "Jak złapać spadającą gwiazdę". Astroevent "Kosmiczne Zderzenia" będzie realizowany w Polsce już na przełomie maj/czerwiec br.


 Więcej... >>

 
Repertuar luty/marzec 2013 Drukuj Email
Zakończyły się już zimowe ferie szkolne 2013, ale nadal trwają seanse na pokładzie naszej stacji kosmicznej YSS oraz pokazy zimowego jeszcze nieba nad Beskidami. Warsztaty adresowane są zarówno do grup zorganizowanych jak i osób indywidualnych w wyznaczone daty seansów lub po zgłoszeniu własnego terminu. Jeśli ktoś wybiera się na narty do zimowej stolicy naszego regionu, czyli Korbielowa, koniecznie powinien odwiedzić Sopotnię Wielką, gdzie w ramach ochrony ciemnego nieba prowadzone są obserwacje zarówno tych prawdziwych, jak i wirtualnych gwiazd w naszym "planetarium" nad makietą w skali H0.  Dla osób poszukujących noclegów na okres marca 2013 w Beskidach, polecamy ofertę Astroturystyki naszej siedziby w Sopotni Wielkiej, która posiada jeszcze stawki z 2012 roku.
Więcej…
 
Owoce działu obserwacyjnego Drukuj Email
2012 rok jako pierwszy podsumował w pewnym stopniu dział obserwacyjny, a dokładniej jeden z jego koordynatorów - Krzysztof Dwornik, który pomimo prowadzenia obserwacji w jednym z najbardziej rozświetlonych miast w Polsce, uzyskał bardzo ciekawe efekty swojej pracy astrofotograficznej. Planety, Księżyc czy wizualne sesje sztucznych satelitów, to tylko niektóre z elementów aktywności tego działu. Utrwalone wyniki tych obserwacji prezentujemy w niniejszym artykule.

 

 

Więcej…
 
Biuletyn 44.G.2012 Drukuj Email
Na otwarcie 19-go roku działalności naszej organizacji, dział literacko-redakcyjny wydaje 44 numer Biuletynu POLARIS, a w nim: symbol roku Wężownika, Astrolabium dla szkół i Polarisowcy 2012 roku, fotograficzne efekty 2012 z obserwacji w wydaniu Krzysztofa Dwornika, porządek obrad Walnego Zebrania podczas Majówki 2013, liczne zapowiedzi zjazdów i konferencji, a także terminy oficjalnych działań Stowarzyszenia POLARIS - OPP na I kwartał 2013 roku. Zapraszamy do kilku chwil z naszym periodykiem.

 

 

 

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 10 z 18

Harmonogram 2017

Zobacz Marsa!


Od 1 lipca 2017r. wystawa meteorytów i ekspozycja fragmentu planety Mars!

 
Sopotnia Wielka, siedziba Stowarzyszenia POLARIS-OPP.

Partnerzy

 
 
 

 

 
 
 
  

 

 
 

 


 
 
 
 
 

 
 
 
 

 

 

 
 
 Stowarzyszenie POLARIS - OPP (C) * Sopotnia Wielka 174, 34-340 Jeleśnia * Tel. 33 863-46-93 / 32 749-28-19 * nr KRS: 0000076686
Konto bankowe: Millennium Bank S.A. - 02 1160 2202 0000 0000 2853 5258