Aktualne projekty


Projekt:
"Dark Sky Community"
 

Dane z Sopotni Wielkiej.

Działania z 2019 roku


Projekt:
"Sferyczny ogród badawczy"
 

Nasze działania

 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania

Warto wiedzieć

Członkowie Stowarzyszenia POLARIS - OPP otrzymują zwrot kosztów podróży publicznymi środkami transportu oraz ubezpieczenie NNW w trakcie działań wolontarystycznych.

Logowanie

Witamy na stronie głównej Stowarzyszenia POLARIS - OPP
Walne Zebranie 2019 Drukuj Email

Szanowni Państwo.
 

Zarząd Stowarzyszenia POLARIS - OPP na zebraniu własnym w dn. 24.03.2019r podjął uchwałę nr ZZ/24/03/2019/A/14 o wyznaczeniu następujących terminów Walnego Zebrania członków Stowarzyszenia POLARIS-OPP w 2019 roku (sprawozdawcze):

• termin I – 04.05.2019r., godz. 23:59.
• termin II – 05.05.2019r., godz. 12:00. (wiążący). 

Miejscem organizowanego zebrania będzie siedziba Stowarzyszenia POLARIS-OPP w Sopotni Wielkiej 174.

Przewidywany porządek obrad:

Więcej…
 
Sferyczny ogród badawczy. Drukuj Email
Miło nam poinformować, że oficjalnie rozpoczynamy realizację projektu dotacyjnego w ramach konkursu Lokalnych Inicjatyw Społecznych firmy Żywiec Zdrój S.A. pt. "Sferyczny ogród badawczy". Będzie on się toczył na terenie Sopotni Wielkiej, ale do udziału serdecznie zapraszamy także osoby zainteresowane z innych miejscowości ościennych jak i turystów (możliwość zwiedzania atrakcji od maja 2019 roku). Projekt ten to najbardziej nietypowa realizacja naszego Stowarzyszenia w ostatnich latach. Po raz pierwszy bowiem w historii, pojawi się stały habitat badawczy, będący swoistego rodzaju "egzo-sferą" albo raczej małym ogrodem botanicznym pod trwałą konstrukcją w kształcie półkuli. Po nią prowadzona będzie ekologiczna uprawa roślin, którą realizować będzie grupa młodzieży lokalnej z pomocą naszych wolontariuszy. Takiego przedsięwzięcia na tym terenie jeszcze nie było...
Więcej…
 
Kolejny teledysk na pokładzie Stacji Kosmicznej YSS. Drukuj Email
7 lutego 2019r. na antenie telewizji TVN w programie porannym odbyła się prezentacja nowego teledysku i utworu autorstwa zespołu KOLORY, który w 2018 roku zagrał nam podczas VI Festiwalu Ciemnego Nieba w Sopotni Wielkiej. Dodatkowo możemy być dumni podwójnie, ponieważ mieliśmy przyjemność w dużym stopniu przyczynić się do stworzenia nowego klipu do utworu "PLANETARIUM". Za scenografię posłużyła bowiem zespołowi KOLORY nasza Stacja Kosmiczna YSS w Sopotni Wielkiej, a także elementy wyposażenia w postaci m.in. strojów stylizowanych na kombinezony NASA, będące pamiątkami po wizycie astronauty George'u D. Zamka w naszej miejscowości. To już drugi teledysk "na naszym koncie" i mamy nadzieję, że to nie ostatni! Zainteresowanych zapraszamy do współpracy. Występ zespołu KOLORY w Dzień Dobry TVN: https://dziendobry.tvn.pl/a/kolory-planetarium
Więcej…
 
Granty firmy Żywiec Zdrój - LIS 2018 rozdane. Drukuj Email

4 lutego 2019r. w Miejskim Centrum Kultury w Żywcu odbyło się rozdanie grantów w kolejnym już konkursie Lokalnych Inicjatyw Lokalnych ogłoszonym jeszcze w 2018 roku firmy Żywiec Zdrój S.A. W zeszłym roku nasza organizacja miała przyjemność realizować niewielki projekt pt. "Nasze otoczenie - nasze środowisko" wsparty właśnie z tego samego źródła, dot. działań pro-ekologicznych na terenie Sopotni Wielkiej i okolic. W tym roku również otrzymaliśmy dotację, ale tym razem na działania związane z ekologicznymi uprawami i edukacją przyrodniczą pt. "Sferyczny ogród badawczy". Czek na wsparcie w ramach ww. konkursu grantowego odebraliśmy całym zespołem projektowym...

Więcej…
 
Spotkanie z astronautką Nicole Stott Drukuj Email
Prawie dokładnie 10 lat od wizyty astronauty, George'a D. Zamka z NASA w Sopotni Wielkiej, mieliśmy przyjemność ponownie ściskać dłoń kolejnej osoby, która była w kosmosie pochodzenia amerykańskiego. Tym razem 13 stycznia 2019r. odbyło się spotkanie z astronautką Nicole Stott, która gościła w Polsce podczas Śląskiego Festiwalu Nauki w Katowicach. Stowarzyszenie POLARIS - OPP było obecne na tym wydarzeniu prezentując m.in. swoje stanowisko o tematyce szeroko pojętego kosmosu i ochrony ciemnego nieba, a przy okazji powróciliśmy stamtąd z nowymi pamiątkami od Pani Nicole Stott, które trafią docelowo na pokład naszej Młodzieżowej Stacji Kosmicznej YSS w Sopotni Wielkiej.
Więcej…
 
Zaproszenie na szkolenie z FIO i PROO. Drukuj Email
W imieniu Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego oraz Stowarzyszenia POLARIS-OPP serdecznie zapraszamy na spotkanie informacyjne dotyczące Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich – edycja 2019 oraz Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich. Spotkanie odbędzie się 8 stycznia 2019r. o godz. 14:00 w sali Kominkowej Zamku w Łodygowicach, przy ulicy Królowej Jadwigi 6. Inicjatorem spotkania jest Stowarzyszenie POLARIS-OPP, a gospodarzem Stowarzyszenie – Lokalna Grupa Działania „Żywiecki Raj”, współtworzonej przez naszą organizację od samych początków jej istnienia. Prowadzącymi  spotkanie będą przedstawiciel NIW-CRSO z Warszawy, a także ekspert oceniający wnioski związany z POLARIS-OPP.
Więcej…
 
Wyjazd do EC1 w Łodzi. Drukuj Email
Na przełomie listopada i grudnia 2018r. Stowarzyszenie POLARIS - OPP zorganizowało wyjazd edukacyjny do Planetarium EC1 w Łodzi, jako podsumowanie projektu dotacyjnego Helvetios, realizowanego przy wsparciu m.in. Gminy Jeleśnia. Blisko 20-tka uczestników naszych systematycznych, całorocznych działań popularyzatorskich zaproszona została do obejrzenia jednego z najnowocześniejszych planetariów w Polsce, a wśród koordynatorów wyjazdu oprócz wieloletnich członków naszego Stowarzyszenia, znalazł się także pracownik dydaktyczny Planetarium Śląskiego na co dzień. Dało to wyjątkową okazję na rozszerzenie wyjazdu o dodatkową wiedzę pozyskiwaną z pierwszej ręki od razu, ale i na weryfikację niektórych treści merytorycznych prezentowanych podczas łódzkiego seansu. 
Więcej…
 
Okolicznościowy znaczek Poczty Polskiej. Drukuj Email

 

Uczestników zainteresowanych filatelistyką lub po prostu nabyciem pamiątki związanej z obchodami 10-lecia wizyty astronauty George'a D. Zamka w Sopotni Wielkiej, zapraszamy do zakupu wydanego specjalnie z tej okazji z pomocą Poczty Polskiej, obiegowego znaczka autorstwa Stowarzyszenia POLARIS - OPP. Znaczek ten to nie tylko jedyny w swoim rodzaju symbol tego wydarzenia z 2008 roku związanego z NASA w naszym regionie, ale i jest pełnoprawnym znaczkiem pocztowym, który można nakleić na kopertę i opłacić w ten sposób pamiątkową przesyłkę. Warto pomyśleć, jakim zaskoczeniem dla naszych znajomych będzie otrzymanie pocztówki lub listu z taką symboliką! Znaczek został wydany jedynie nakładem 1tys. sztuk. Polecamy!

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 4 z 26

Co na niebie w 2020r.


Astroprocent.pl

 
  Astroprocent

Zdobądź działkę...

Wesprzyj nas!

Partnerzy

 
 
 
 
 
 
  

 

 
 


 
 
 
 
 
 
 

 

 
 
 
 Stowarzyszenie POLARIS - OPP (C) * Sopotnia Wielka 174, 34-340 Jeleśnia * Tel. 33 863-46-93 * nr KRS: 0000076686
Konto bankowe: Millennium Bank S.A. - 02 1160 2202 0000 0000 2853 5258